[:el]ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ [:]

Μεγάλη κόντρα ξέσπασε με Μάντης – Καγιαλής και ΕΙΟΟΥΣ ΜΑΝΤΗ-ΚΑΓΙΑΛΗ

[:el]

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΩΝ Π. ΜΑΝΤΗ – Π. ΚΑΓΙΑΛΗ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΤΗΣ ΚΛΑΣΗΣ 470

Εντυπωσιακή ήταν η πρεμιέρα των Παναγιώτη Μάντη – Παύλου Καγιαλή στον τελικό του παγκοσμίου κυπέλλου της κλάσης 470 που ξεκίνησε σήμερα στο Σανταντέρ της Ισπανίας.

Στην μοναδική κουρσα που έχει γίνει μέχρι τώρα οι Ολυμπιονίκες του Ρίο κατέκτησαν την δεύτερη θέση και με το καλημέρα έδειξαν ότι βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση. Θεωρούνται, άλλωστε, από τα φαβορί για μετάλλιο.

Θυμίζουμε ότι οι Ελληνες πρωταθλητές πήραν τα χάλκινα μετάλλια στους δύο πρώτους αγώνες σε Μαϊάμι και Ιέρ αντίστοιχα.

Στην πρώτη ιστιοδρομία νικητές ήταν οι Ιάπωνες Ρ. Ιμαμούρα – Τζ. Χοκαβόνο και τρίτοι οι Βρετανοί Μ. Ρίγκλερ – Τζ. Τείλορ. Τρέχουν 14 σκάφη και οι αγώνες ολοκληρώνονται στις 11 Ιουνίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των αθλητών μπορείτε να τα δείτε στο site της ομοσπονδίας ( www.eio.gr).