Οι Πρώτοι του 2016 στη «Βραδιά των Πρώτων»

Οι Πρώτοι του 2016 στη «Βραδιά των Πρώτων»

Οι Πρώτοι του 2016 στη «Βραδιά των Πρώτων»

Τετάρτη, 22 Φεβρουαρίου, ώρα 19: 30- Ίδρυμα Ευγενίδου (Πλανητάριο)

Οι Πρώτοι του 2016 στη «Βραδιά των Πρώτων»

Οι Πρώτοι του 2016 στη «Βραδιά των Πρώτων»

 

 

 

 

 

 

 

 

Οι Ολυμπιονίκες ,οι Παγκόσμιοι Πρωταθλητές και οι Πρωταθλητές Ευρώπης –αγόρια και κορίτσια-  που πρωταγωνίστησαν στην Παγκόσμια Ιστιοπλοΐα το 2016 βραβεύονται για τις νίκες τους ,την αγωνιστικότητα, την προσήλωση στο στόχο τους  και το ήθος τους.

Μαζί τους βραβεύονται σε συνεργασία με τον ΠΑΣΠΙ – μετά από ψηφοφορία μεταξύ των μελών του- οι κορυφαίοι προπονητές  του 2016 .

Οι κορυφαίοι ιστιοπλόοι  του 2016

 

  • Παναγιώτης ΜΑΝΤΗΣ (ΙΟΠ) – Παύλος ΚΑΓΙΑΛΗΣ (ΝΟΚΒ) , 470 – Χάλκινοι Ολυμπιονίκες Rio 2016
  • Βύρων ΚΟΚΚΑΛΑΝΗΣ (ΝΟΤΚ) , RS:X –  5ος Ολυμπιονίκης Rio 2016
  • Ιορδάνης ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣΚων/νος ΤΡΙΓΚΩΝΗΣ (ΝΟΘ) , Tornado – Χρυσό μετάλλιο  στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2016
  • Μαρία ΤΣΑΟΥΣΙΔΟΥΜιχάλης ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (ΝΟΘ), Tornado – Αργυρό μετάλλιο στα μικτά πληρώματα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2016
  • Μαρία  ΜΠΟΖΗ – Ραφαηλίνα ΚΛΩΝΑΡΙΔΟΥ (ΝΟΘ) , 470  νεανίδων – Χάλκινο μετάλλιο  στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2016
  • Βασίλης ΓΟΥΡΓΙΩΤΗΣΟρέστης ΜΠΑΤΣΗΣ (ΙΟΠ), 420 ανδρών – Χάλκινο μετάλλιο  στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2016
  • Τέλης Γιόγκο ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣΔημήτριος  ΤΑΣΣΙΟΣ (ΝΟΤΚ) , 420 U17 – Χρυσό μετάλλιο  στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2016
  • Ίρις ΑΡΒΑΝΙΤΗΜαρία Ελένη ΑΝΔΡΕΟΥ (ΝΟΠΦ-ΙΟΠΟΡ) , 420  Νεανίδων- Αργυρό μετάλλιο  στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2016
  • Δημήτρης ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ) – LASER 4.7 U17 – Χρυσό μετάλλιο  στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2016
  • Αιμιλιανός ΜΟΝΟΣ (ΣΕΑΝΑΤΚ) – LASER 4.7 U15 – Χρυσό μετάλλιο  στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2016
  • Βασιλεία ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ (ΙΟΠ) – Laser Radial Νεανίδων – Αργυρό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2016
  • Αικατερίνη ΔΙΒΑΡΗ (ΝΑΟΒΒ) – RS:X U17- Χρυσό μετάλλιο  στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2016
  • Λεωνίδας ΤΣΟΡΤΑΝΙΔΗΣ (Ν.Ο. ΑΝΔΡΟΥ) – TECHNO293 YOUTH – Αργυρό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2016
  • Αλέξανδρος ΤΑΓΑΡΟΠΟΥΛΟΣΝικόλαος ΜΑΥΡΟΣ (ΝΟΘ)- Tornado- Χρυσό μετάλλιο  στο Ευρωπαϊκό  Πρωτάθλημα 2016
  • Μελίνα ΠΑΠΑ (ΙΟΠ)- Optimist, – Χάλκινο μετάλλιο  στο Ευρωπαϊκό  Πρωτάθλημα 2016

Οι Πρώτοι του 2016 στη «Βραδιά των Πρώτων»

Translate »