[:el]Επιτυχές τριήμερο[:en]Positive work[:]

Επιτυχές τριήμερο

[:el]Επιτυχές τριήμεροΕπιτυχές τριήμερο

Η δράση στο άθλημα της ιστιοπλοΐας συνεχίστηκε κατά το τριήμερο 15-17- Ιουλίου 2016 με τη διεξαγωγή των αγώνων των Παγκύπριων πρωταθλημάτων ΟΠΑΠ 2016, στις κατηγορίες Laser Standard Ανδρών, Νέων Ανδρών (U21), 470 Ανδρών / Mixed.

 

Ήταν ένα επιτυχές τριήμερο όπου οι αθλητές κατέβαλαν πολλές δυνάμεις και  σημείωσαν καλές επιδόσεις, που αποτελούν δείγμα της πολύ καλής δουλειάς που γίνεται από όλους τους εμπλεκόμενους (αθλητές, προπονητές

 

Τους αγώνες διοργάνωσε η Κυπριακή Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία στο θαλάσσιο χώρο μπροστά από το οίκημα του Ιστιοπλοϊκού Κέντρου Αγώνων.

 

Τα αποτελέσματα  του τριημέρου, είναι τα ακόλουθα:

Laser standard (άνδρες)

  1. Τότης Ιορδάνου U21 (Ν. Ο. Λεμεσού)

2.Κυριάκος Καρατσής (Ν.Ο. Αμμοχώστου)

  1. Τζόζεφ Ηροδότου U21 (Ν. Ο. Λεμεσού)

 

Laser standard (U21)

  1. Τότης Ιορδάνου (Ν.Ο. Λεμεσού)
  2. Τζόζεφ Ηροδότου (Ν.Ο. Λεμεσού)
  3. Αλέξης Παπάζογλου (Ν.Ο.Λεμεσού)

 

470  άνδρες /ανάμικτοι

  1. Νικόλας Λοφίτης, Λούης Χριστοδούλου (Ν.Ο.Λεμεσού)
  2. Χάρης Παπάζογλου, Ραφαήλ Θεοχάρους U23 (Ν.Ο.Λεμεσού)
  3. Ονησίφορος Νεοφύτου, Νικόλας Πρωτοπαπάς U23 (Ν.Ο. Αμμοχώστου)

http://cysaf.org.cy/[:en]Positive workΕπιτυχές τριήμερο

The OPAP Cyprus Championships 2016, Laser Standard men, youth men(U21), 470 Men/Mixed were held in Limassol on the 15th, 16th and 17th of July 2016 with total success.

 

The athletes made a great effort performing well. The good work done by athletes and coaches was obvious once again.

The event is organized by the Cyprus Sailing Federation, in the sea area of the Sailing Center of the Cyprus Sports Organization, in Limassol

Laser standard (men)

. 1. Totis  Iordanou (Limassol N.C.)

  1. Kyriakos Karatsis (Famagusta N.C.)

3.Josef   Herodotou  (Limassol N.C.)

 

Laser standard (U21)

  1. Totis Iordanou (Limassol N.C.)

2.Josef  Herodotou  (Limassol N.C.)

  1. Alexis Papazoglou (Limassol N.C.)

 

470 men/mixed

  1. Nikolas Lofitis ,Louis Christodoulou ( Limassol N.C.)
  2. Haris Papazoglou, Rafail Theoharoys (Limassol N.C.)
  3. Onisiforos Neofytoy, Nikolas Protopapas (Famagusta N.C.)

[:]

Translate »