Ένατος ο Παύλος Κοντίδης

Την ένατη θέση  στη γενική κατάταξη (σε σύνολο 158 αθλητών) πήρε ο Παύλος Κοντίδης στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην κατηγορία  Laser Standard που έγινε στο  Κίνγκστον του Καναδά και έληξε την Τετάρτη (8.7.2015).

Κατά την τελευταία μέρα των αγώνων στις τρεις διαδρομές που έγιναν, πήρε κατά σειρά τη 3η , 36η και 21η θέση.  Έγιναν συνολικά 13 διαδρομές καθ’ όλη τη διάρκεια της διοργάνωσης. Στις υπόλοιπες  διαδρομές  ο πρωταθλητής μας  πήρε  κατά σειρά τις εξής θέσεις: 4η , 2η ,5η , 6η , 47η, 34η , 18η , 2η, 6η , 12η.

Με τη συμμετοχή του ο Παύλος  συμπλήρωσε άλλο ένα δύσκολο και απαιτητικό αγώνα, που αποτελεί μέρος   της προετοιμασίας του για την Ολυμπιάδα του Ρίο  που θα γίνει την επόμενη χρονιά.

Την πρώτη θέση πήρε ο Άγγλος Νικ Τόμσον, τη δεύτερη ο Γερμανός Φίλιπ Μπουλ και την τρίτη ο  Αυστραλός Τομ Μπάρτον.