![ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ](https://i0.wp.com/cyprussailingtv.com/wp-content/uploads/2020/02/ΟΙ-ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ-ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ-ΣΤΑ-ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ.jpg?resize=678%2C381&ssl=1)
ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ RSX ΚΑΙ ΛΕΙΖΕΡ ΡΑΝΤΙΑΛ ΤΗΣ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΣ
Με τρεις ιστιοπλόους θα εκπροσωπηθεί η ελληνική ιστιοπλοΐα στο παγκόσμιο πρωτάθλημα RSX που θα πραγματοποιηθεί στο Σορέντο της Αυστραλίας από 23 έως 29 Φεβρουαρίου.
Στους άντρες θα τρέξει ο Βύρωνας Κοκκαλάνης, ο οποίος εδώ και πολύ καιρό έχει εξασφαλίσει την πρόκριση για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, και θα προσπαθήσει για το καλύτερο δυνατό , ενώ στις γυναίκες θα αγωνιστούν η Αγγελική Σκαρλάτου και η Ιωάννα Σίρτη.
Στην Μελβούρνη βρίσκονται και δύο ακόμη Ελληνίδες αθλήτριες, η Βασιλεία Καραχάλιου και η Αθανασία Φακίδη, οι οποίες θα τρέξουν στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Λέιζερ Ράντιαλ που θα ξεκινήσει την Κυριακή και θα ολοκληρωθεί στις 28 Φεβρουαρίου.
ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙO