![European 2020 - Day 2](https://i0.wp.com/cyprussailingtv.com/wp-content/uploads/2020/10/European-2020-Day-2.jpg?resize=678%2C381&ssl=1)
Σημαντική πρόοδο σημείωσε ο Κοντίδης, στη δεύτερη ημέρα του Πανευρωπαϊκού.
Αρκετά καλή ήταν ο παρουσία του Παύλου Κοντίδη, στη δεύτερη ημέρα του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, που γίνεται στο Γκντανσκ της Πολωνίας. Ο Κύπριος Ολυμπιονίκης είχε μια 2η και μια 9η θέση, με αποτέλεσμα με προωθηθεί 5ος στη γενική κατάταξη, μετά από τέσσερις ιστιοδρομίες, έχοντας 13β – διαγράφει την 21η θέση της Πέμπτης (08/10). Πρώτος πέρασε ο Κροάτης Jurisic με 7β. Ο καιρός είναι μεταβαλλόμενος έτσι υπάρχουν ανατροπές. Ο Βρετανός Chiavarini που ήταν πρώτος την Πέμπτη με δύο πρωτιές, τώρα έχει 13β και είναι τέταρτος. O αγώνας ολοκληρώνεται την Τρίτη (13/10).