![405404988_867280912064315_2171241696575885562_n](https://i0.wp.com/cyprussailingtv.com/wp-content/uploads/2023/12/405404988_867280912064315_2171241696575885562_n.jpg?resize=678%2C381&ssl=1)
ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
FORMULA KITE ΚΑΙ KITE FOIL ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕ Ο Ν.Ο. ΠΑΡΟΥ
Το πανελλήνιο πρωτάθλημα Formula Kite και Kite Foil διοργάνωσε από 29 Νοεμβρίου έως και χθες 3 Δεκεμβρίου ο Ν.Ο. Πάρου.
Οι καιρικές συνθήκες ήταν πολύ καλές για τις απαιτήσεις της νέας ολυμπιακής κλάσης και έγινε ένας δυνατός αγώνας με 15 ιστιοδρομίες.
Στα Kite Foil έτρεξαν 9 σκάφη και την πρώτη θέση κατέκτησε ο Γεώργιος Αργυριάδης του Αθηναϊκού Ν. Ο. με 22 βαθμούς. Την δεύτερη θέση πήρε ο Κωνσταντίνος Δανιηλίδης του Α.Ι.Ο. Ρίου Ιάσων με 29 βαθμούς και την τρίτη ο Νικόλαος Καλαϊτζιάν του Αθηναϊκού Ν.Ο. με 43 βαθμούς.
Στα Formula Kite έλαβαν μέρος 4 σκάφη και νικητής ήταν ο Αλέξανδρος Κάμερον Μαραμενίδης του Α.Ι.Ο. Ρίου Ιάσων με 13 βαθμούς. Την δεύτερη θέση κατέλαβε ο Βασίλειος Λίβας του Ν.Ο. Κατοίκων Βουλιαγμένης με 27β. και την τρίτη ο Δημήτριος Μαραμενίδης του Α.Ι.Ο. Ρίου Ιάσων με 41 βαθμούς.
ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΟ