![ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΛΕΙΖΕΡ 4.7 ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΛΕΙΖΕΡ 4.7 ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ](https://i0.wp.com/cyprussailingtv.com/wp-content/uploads/2017/03/ΤΑ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΣΤΟΥΣ-ΑΓΩΝΕΣ-ΛΕΙΖΕΡ-4.7-ΤΗΣ-ΑΘΗΝΑΣ.jpg?resize=477%2C381&ssl=1)
[:el]
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΛΕΙΖΕΡ 4.7 ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
Σε δύο φάσεις έγινε το περιφερειακό πρωτάθλημα Αθηνών στην κατηγορία Λέιζερ 4.7 από τις οποίες θα προκύψει η προεθνική ομάδα.
Τον πρώτο αγώνα διοργάνωσε ο Ν.Ο Βουρκαρίου Σαλαμίνας και τον δεύτερο ο Ν.Α.Σ.
Έλαβαν μέρος 77 ιστιοπλόοι και συνολικά έγιναν 9 ιστιοδρομίες. Την πρώτη θέση κατέλαβε η Α. Καλαντζή με 38β του Ν.Ο. Αίγινας, την δεύτερη η Α. Νικολάου με 41β. του Ν.Ο. Κατοίκων Βουλιαγμένης και την τρίτη ο Α.Μόνος με 42β. του Σ.Ε.Α.Ν.Α.Τ.Κ.
Η εθνική ομάδα στα Λέιζερ 4.7 θα αποτελείται από 18 αθλητές (10 αγόρια και 8 κορίτσια) και ο αγώνας πρόκρισης θα γίνει μόλις ολοκληρωθούν όλα τα περιφερειακά πρωταθλήματα. Αυτός ο αγώνας έχει προγραμματιστεί το διάστημα 7-11 Απριλίου στις εγκαταστάσεις του ΣΕΑΝΑΤΚ και θα τρέξουν 80 σκάφη απ’ όλη τη χώρα.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των αθλητών μπορείτε να τα δείτε στο site της ομοσπονδίας ( www.eio.gr).
ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΟ
[:]
Κάντε το πρώτο σχόλιο